Vítejte na nových webových stránkách Základní a Mateřské školy v Louce. Na tomto webu naleznete všechny potřebné informace.

Plavecký výcvik ve Bzenci

22.10.2018

Poslední hodina plavání proběhla ve středu 13. 12. 2017.

Ve středu 13. 12. nás čekala ve Bzenci na plaveckém výcviku poslední výuka, ve které probíhaly závody. Plavecké závody byly rozděleny do 3. kategorií (2. ročník – společně, 3. ročník – samostatně dívky a samostatně chlapci), ve kterých musely děti uplavat vzdálenost 17 m (jeden bazén) na čas. Jelikož jsme výcvik navštěvovali i se Základní školou z Tvarožné Lhoty, měli žáci z Louky ve svých kategoriích také soupeře. Ze všech závodníků se v závodě 2. ročníků umístila na 1. místě Kateřina Sečkařová, na 2. místě Michaela Doložílková a na 3. místě Ria Sabotová. V plaveckém závodě dívek 3. ročníků obsadila 3. místo Monika Chrenčíková a v chlapeckých závodech 3. ročníku obsadil také 3. místo František Hyža. Poté probíhala volná zábava a na závěr byly vyhlášeny výsledky, dětem byly předány diplomy a „mokrá vysvědčení“.

více...

Mikulášská nadílka -

22.10.2018

V úterý 5. 12. 2017 se ve školní družině uskutečnila Mikulášská nadílka s názvem "S čerty nejsou žerty".

V úterý 5. 12. 2017 probíhalo ve školní družině odpoledne s názvem „S čerty nejsou žerty“. Děti byly převlečeny do masek Mikuláše, anděla nebo čerta. Nejprve jsme společně hráli čertovské hry, poté probíhala promenáda a výběr tří nejlepších převleků Mikuláše, andělů a čertů, při které byly děti obdarovány. Na závěr odpoledne probíhala diskotéka.

Pro shlédnutí fotek klikněte na tento odkaz:

více...

Selský domek

22.10.2018

Žáci 1. - 3. ročníku navštívili v pondělí 4. 12. 2017 Selský domek v Kněždubě.

Vánoce v Selském domku

Dne 4. 12. 2017 jsme s žáky 1. - 3. ročníku navštívili Selský domek v Kněždubě. Děti byly vtáhnuty do vánočních tradic, už při příjezdu v autobuse je přivítaly Luce s husími křídly. Děti si napekly perníčky, pouštěly si lodičky z oříšků, vyrobily si andílka a také se naučily koledu s pohybovým doprovodem - Z jedné strany chvojka. Na závěr celého vánočního programu je navštívil sám Mikuláš s andělem a čertem.

Všem se v Selském domku moc líbilo.

více...

Družinový turnaj ve vybíjené

30.11.2017

V úterý 21. 11. 2017 se v rámci školní družiny uskutečnil Družinový turnaj ve vybíjené.

Této akce se zúčastnily čtyři týmy, které byly složeny, až na výjimky, z pěti hráčů. Nejprve proti sobě hrály týmy určené (Black team – Green team; Nikdo – Odstřelovači), v semifinále se proti sobě utkaly týmy vítězné (Green team – Odstřelovači) a poražené týmy (Black team – Nikdo) a do finále se probojovaly jen dva týmy nejlepší   (Black team – Green team). V celkovém pořadí se na 4.  příčce umístil tým Nikdo (Simona Hálková, Monika Chrenčíková, Kateřina Sečkařová, Eliška Machálková a Nikol Kostelanská – nahrazena Janou Sečkařovou). „Bednu“ obsadili na 3. místě Odstřelovači (Dominik Jagoš, Jan Machálek, Vendula Moravcová, Kristýna Šaibochová a Michaela Doložílková), 2. místo po téměř nerozhodném boji získal Black team (Michal Malúš, Jiří Mikéska, Robert Holík, David Maňák, Lukáš Zemánek a Maxmilián Malúš jako náhradník), 1. místo zuřivě vybojoval Green team (Filip Jagoš, Filip Švrček, Samuel Šimlík, Veronika Hájíčková a František Hyža). Všichni obdrželi medaile a sladkou odměnu. Odpoledne bylo velmi vydařené, týmy se navzájem podporovaly a fandily si.

Foto si můžete prohlédnout kliknutím na tento odkaz:

více...

Podpora vzdělávání žáků na ZŠ a MŠ Louka

10.11.2017

Od září 2017 se na naší škole opět rozběhl v rámci projektu

PODPORA VZDĚLÁVÁNÍ  ŽÁKŮ NA MŠ A ZŠ LOUKA Klub zábavné logiky a deskových her, ve kterém si děti mají možnost zábavnou formou procvičit a rozvíjet své logické myšlení.

V klubu se věnujeme například aktivitám:dáma, šachy, sudoku, binary a jiné hry s čísly, piškvorky, logické hry, logické rébusy, hádanky, základy matematické logiky, desková strategická hra Ubongo.

Díky tomuto projektu mohl být do naší školy zakoupen finančně nákladný 3D panel, na kterém žáci s nadšením plní zajímavé úkoly.

Klub je určen pro žáky třetího ročníku ZŠ.

Klub se schází každé úterý na 90 minut.

Fotografie z této aktivity si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

více...

Třídní schůzky

7.11.2017

se konají 15. 11. 2017 - 1.,2.,3.roč. od 15.30 hod. 4. a 5. ročník od 16.30 hod

Výsadba obecního sadu

6.11.2017

V pátek 3.11. 2017, se konala výsadba obecního sadu, které se zúčastnila i ZŠ Louka.

Každé dítě si vybralo jeden ovocný strom (staré odrůdy – jabloní, hrušní, švestek, třešní a dnes už málo viděných moruší), který si za pomoci pracovníků CHKO Bílé Karpaty i pracovníků obce Louka a dalších dobrovolníků zasadily. Každé dítě má svůj strom označen vlastnoručně vyrobenou keramickou destičkou. Obec myslela na všechno a pro děti i ostatní bylo zajištěno občerstvení formou opékání a teplého čaje. Tento den byl velmi příjemně laděný, děti měly velkou radost ze sázení stromů a také počasí nám přálo.

9.10.2017

Na čtvrtek 5. 10. 2017 jsme naplánovali školní akci po výuce s názvem Dýňování.

Kromě dětí se zúčastnily také maminky a babičky, které si přišly se svými dětmi nebo vnuky vyrobit Halloweenského strašáčka z dýně. Po vydlabání dýně, jejím vyřezání a vyzdobení přírodninami jsme společně strašáčky rozsvítily před budovou školy. Děti si mohly strašáčka odnést domů nebo ho nechat před školou. Před ukončením akce jsme nafotili fotky dětí a rodičů s jejich vyzdobeným dýňovým strašáčkem. Fotky si můžete prohlédnout kliknutím na následující odkaz:

více...

Družinové klání v běhu

9.10.2017

Ve středu 4. 10. 2017 se konalo v rámci odpoledního zájmového vzdělávání Družinové klání v běhu.

Žáci od 1. do 5. ročníku se mohli zúčastnit dvou běžeckých kategorií. První z nich byl běh jednotlivců, při kterém museli žáci uběhnout vzdálenost běžecké dráhy – 60m. Žáci běželi na dvě kola a rychlejší čas rozhodl o umístění běžců z jednotlivých ročníků. Druhá kategorie tvořila běh družstev, když čtyř členné volně seskládané týmy běželi štafetu 4x60m. Každé místo bylo oceněno a vyhlášení, předání cen a diplomů probíhalo po skončení běhu ve školní družině. Přes celotýdenní nepřízeň počasí nám svítilo slunce a potkalo nás naštěstí jen pár odraných kolínek z pádů při snaze každého žáka být nejrychlejším běžcem.