foto školy kruzitko

Základní škola a Mateřská škola Louka

bg bg

Vítáme Vás na stránkách školy

Vítejte na nových webových stránkách Základní a Mateřské školy v Louce. Na tomto webu naleznete všechny potřebné informace.

 

Slet čarodějů a čarodějnic

22.10.2018

V pátek 27. 4. 2018 jsme ve školní družině uspořádaly slet čarodějů a čarodějnic, který se konal na školní zahradě.

 V pátek 27. 4. 2018 proběhl ve školní družině slet čarodějnic a čarodějů, který se odehrával nejprve ve třídě a poté na školní zahradě. První dvě stanoviště byly připraveny ve třídě, zde si mohli žáci vyrobit čarodějný klobouk a čarodějnou hůlku. Po přesunu na školní zahradě byli žáci rozděleni na dva týmy, které proti sobě soupeřily na překážkové dráze v letu na koštěti. Poté žáky čekala další stanoviště, jejichž úkoly už plnily samostatně. Měli možnost házet míčky do kotle, pomoct dovařit čarodějnici kouzelný lektvar vyplněním křížovky, přepis čarovné formule na pergamen. Posledním stanovištěm bylo „pojídání dětí“, kde si žáci mohli ozdobit perníčky. Celé odpoledne bylo slunečné, zábavné a na konci se sladkou odměnou. 

 

Fotky naleznete zde: https://zakladniskolalouka.rajce.idnes.cz/Slet_carodejnic_a_carodeju_27._4._2018/

 

více...

Výsadba bylinkové zahrádky

22.10.2018

Celý tento týden probíhá výsadba bylinkové zahrádky na naší školní zahradě.

foto-aktuality

Dosavadní fotografie si můžete prohlédnout na následujícím odkaze: http://www.rajce.idnes.cz/upload/photo

 

Koncem měsíce dubna a začátkem měsíce května jsme s dětmi ve školní družině vytvářeli bylinkovou zahrádku na školní zahradě. Vysázeli jsme dohromady 17 druhů bylinek a vytvořili jsme k nim také štítky s obrázkem bylinky a jejím rodovým i druhovým jménem. Na naší školní bylinkové zahrádce se tedy v současnosti nachází pomněnka, řepík lékařský, pelyněk pravý, dobromysl obecná, třapatka nachová, plicník lékařský, jahodník obecný, prvosenka jarní, máta peprná, yzop lékařský, meduňka citronová, angínovník čínský, měsíček lékařský, medvědí česnek, sléz maurský, mateřídouška obecná a pažitka. Děti se pravidelně podílí na údržbě zahrádky, pomáhají s pletím i zaléváním. V dalším roce plánujeme přisadit další druhy bylinek. Zahrádka je totiž skvělý naučný prostředek pro výuku prvouky a také vytváření vztahu k přírodě dětmi.

více...

Divadelní představení

24.4.2018

Pohádkové dobrodružství pro malé i velké

foto-aktuality

Dnes 24.4. 2018 se naše celá základní škola zúčastnila nádherného divadelního představení s názvem POLETÍME. Divadelní představení si připravilo ochotnické divadlo Milady Musilové, které se nám představilo v podání úžasných hereckých výkonů v prostorách KD Strážničan ve Strážnici. Divadlo se všem dětem i učitelském sboru velmi líbilo. 

více...

Přijatí žáci pro šk. rok 2018-2019

16.4.2018

foto-aktuality

Pasování na čtenáře

4.4.2018

22. března byli naši prvňáčci v knihovně pasováni na čtenáře.

foto-aktuality

Samotnému pasování předcházela pohádka O kohoutkovi a slepičce v podání prvňáčků a složení čtenářského slibu. Doufáme, že kniha bude dětem vždy dobrým přítelem a jejich nadšení ze čtení vydrží co nejdéle.

více...

Návštěva předškoláků v Zš

28.3.2018

Dne 21. března proběhla návštěva předškoláků ve škole.

foto-aktuality
Na úvod jsme se písní představili a poté jsme se vrhli s chutí do práce. Zahráli jsme si rytmickou hru Na jména, poté se děti rozdělily na dvojice, školák s předškolákem, kdy předškoláci hledali po třídě obrázky a prvňáček měl zapsat nadiktované slovo. 
Následovala lotyšská pohádka O kohoutkovi a slepičce v podání prvňáčků. Zvládli jsme také práci na 3panelu, kdy jsme k obrázku zvířete přiřazovali správný zvuk. Práce nás moc bavila a užili jsme si společný čas. Na závěr jsme dostali sladkou odměnu za to, jak jsme byli šikovní.

 

 

více...

Zápis do 1.ročníku

28.3.2018

12.4. 2018 se bude konat Zápis do 1.ročníku v budově základní školy, od 15:30 do 17:00 hodin. Pro děti narozené od 1.9. 2011 do 31.8. 2012. Zveme všechny budoucí prvňáčky a jejich rodiče.

foto-aktuality

Recitační soutěž

28.3.2018

Recitační soutěž 2018, Petrov.

foto-aktuality

Dnes 28.3. 2018 jsme se ZŠ Louka zúčastnili Recitační soutěže 2018 v Petrově. Reprezentovali nás žáci ve všech třech kategoriích. Z 1.třídy recitovali Lucie Dvořanová, Petr a Pavel Maňákovi, za 2.třídu nás reprezentovaly děvčata Kateřina Sečkařová a Ria Sabotová, z 3.třídy se zúčastnil soutěže Jan Machálek a ze 4.třídy recitoval David Maňák. 

V 2.kategorii se úspěšně umístila na 3.místě Ria Sabotová s básničkou z vlastní tvorby. Touto cestou ji velmi děkujeme za reprezentaci naší školy.

Všem našim recitátorům moc děkujeme.

více...

Velikonoční den

28.3.2018

Ve středu 28.3. proběhl v základní škole Velikonoční den.

Žáci si zopakovali vše o tradici Velikonoc, někteří si vyrobili i svoji Velikonoční knížku. V další části dne si na jednotlivých stanovištích vytvořili různé výrobky a nakonec zhlédli divadelní představení.

více...

Prevence zubního kazu

7.3.2018

Včera 6. 3. 2018 se ve školní družině uskutečnila přednáška na téma Prevence zubního kazu. Vychovatelka dětem připravila prezentaci, ve které představila mléčný a dospělý chrup, připravila žákům otázky ohledně správného čištění zubů a obrázky zdravého a zkaženého chrupu. Dále si mohli žáci ohmatat správné druhy zubních kartáčků, mezizubních kartáčků a dentální nití. Po shlédnutí ukázky čištění zubů si mohli ještě správné pohyby při čištění vyzkoušet na učební pomůcce lebce. Na závěr se podívali na naučný dokument: Byl jednou jeden život.

více...

Předchozí1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19Další