foto školy kruzitko

Základní škola a Mateřská škola Louka

bg bg

Vítáme Vás na stránkách školy

Vítejte na nových webových stránkách Základní a Mateřské školy v Louce. Na tomto webu naleznete všechny potřebné informace.

 

Módní přehlídka 4. a 5. ročníku

5.12.2018

více...

Základní vybavení kuchyně

29.11.2018

Exkurze ve školní kuchyni.

foto-aktuality

Dne 7.11. 2018 v rámci Pracovních činností jsme s 4. a 5. třídou navštívili školní kuchyni, kde nám hlavní vedoucí kuchyně společně s našimi výbornými kuchařkami udělaly exkurzy. Žáci se seznámili s celou základní výbavou kuchyně, viděli i přímo ukázky některých strojů a sami si některé mohli vyzkoušet, také si zkusili míchat polévku s obrovskou vařečkou. Viděli, kde, co a jak se připravuje a jaké místa jsou k tomu určená a setkali se také s určitou bezpečností. Dětem se exkurze moc líbila a my tímto ještě jednou velmi děkujeme celému kuchařskému sboru.

více...

Návštěva Slováckého divadla

29.11.2018

14.11. 2018 naše škola navštívila Slovácké divadlo.

14.11. 2018 naše škola navštívila Slovácké divadlo v Uherském Hradišti. 1.-3. třída shlédla divadelní představení Anička a bylinkové kouzlo v hlavní budově a 4.-5. třída navštívila Malou scénu s divadelním představením Bílá velryba. Všem dětem i učitelskému sboru se obě představení moc líbila, jak celý děj příběhu, tak i herecké výkony s výbornými kulisami. Už se všichni těšíme na další taková divadelní představení. Bylo to úžasné. 

více...

Mobilní planetárium

26.10.2018

Dnes, 26. října, jsme na základní škole měli sférické kino v mobilním planetáriu

foto-aktuality

Čekal nás neuvěřitelný pohled v 360 stupních. Děti se tímto způsobem měly možnost vydat s tučňákem a ledním medvědem do kosmu a přiblížit se k Saturnu. 

více...

Odkud se bere jídlo

23.10.2018

Ekoncentrum Karpaty, Nová Lhota

foto-aktuality

17.10. 2018 jsme s dětmi ze školní družiny jeli do Ekocentra Karpaty v Nové Lhotě, kde na nás čekal výukový program s názvem "Odkud se bere jídlo". Instruktoři měli pro děti připravený program na celé odpoledne. Nejprve se děti dozvěděly, které potraviny patří mezi zdravé a které mezi nezdravé a to formou hry, kdy si vybíraly obrázky s potravinami, které by si rádi daly na snídani. Pak se dozvěděly, odkud a jaký je původ jednotlivých potravin. Děti se také seznámily s různými nástroji na výrobu např.ovesných vloček, másla a mouky. Ve skupinkách vyzkoušely dojení krávy, výrobu ovesné mouky, ovesných vloček a výrobu másla. Nakonec celého programu si děti pochutnaly na vlastnoručně vyrobeném másle, které si namazaly na cereální bulky. Dětem se moc program líbil, dozvěděly se spoustu nových vědomostí a získaly také nové dovednosti. Program byl pro děti poučný.

 

Fotografie naleznete zde:

https://zakladniskolalouka.rajce.idnes.cz/Ekocentrum_CHKO_Bile_Karpaty_Nova_Lhota/

 

více...

Výroba zeleninových a ovocných salátů

23.10.2018

foto-aktuality

27.9. 2018 jsme s dětmi ve školní družině vyráběli zeleninové a ovocné saláty, také fresh smoothie nápoje a to vše ze zeleniny a ovoce, které si sami děti přinesly ze svých domovů. Děti se zapojovaly do přípravy i výroby různých salátů a fresh smoothie nápojů. Pomáhaly škrábat, strouhat zeleninu, ovoce a ti šikovní a starší i krájet. Fresh smoothie nápoje jsme vyráběli z ananasu, kiwi a banánů. Tento nápoj dětem moc chutnal. Zeleninový i ovocný salát se nám povedl a všichni si pochutnali.

 

Fotografie si můžete prohlédnout zde:

https://zakladniskolalouka.rajce.idnes.cz/Vyroba_zeleninovych_a_ovocnych_salatu_a_smoothie_27.9.2018/

 

více...

Otevření dětského hřiště

22.10.2018

foto-aktuality

11.10. 2018 jsme se s dětmi ze školní družiny zúčastnili otevření nového dětského hřiště v Louce. Děti si mohly vyzkoušet nové herní prvky ze dřeva, např. obrovské piškvorky, houpačky, vláček. Zároveň jsme poseděli i v novém pěkném altánu a u táboráku jsme si opekli špekáčky, které pro nás připravila paní starostka i s ostatními lidmi z obce Louka. Všem se moc líbilo příjemně strávené odpoledne Pod Hájem. Tímto děkujeme za pozvání obci Louka.

 

Fotografie můžete shlédnout ve fotogalerii:

http://zsmslouka.cz/is/fotogalerie_zs/foto.php?id_g=167

 

 

více...

Zubní prevence

23.10.2018

Dnes 17. října nás navštívily studentky zubního lékařství.

foto-aktuality

Popovídaly žákům proč máme zoubky, jaká je jejich struktura, naučily děti správnému čištění a na závěr udělaly zkoušku plaku, která se dětem velmi líbila, protože jim byly na zoubky nakapány antiplakové kapky, po kterých jim zuby zrůžověly či dokonce zfialověly. 

 

Fotografie můžete shlédnout po kliknutí na tento odkaz:

https://zakladniskolalouka.rajce.idnes.cz/Zubni_prevence_17.10.2018/

 

více...

Výstava ovoce a zeleniny v Louce

23.10.2018

foto-aktuality

Jako každoročně se i letos žáci základní školy a děti z mateřské školy podílely na tvorbě výrobků ovoce a zeleniny, kterými s paní vychovatelkou hezky vyzdobili kulturní dům. 

24. 9. se celá škola vydala na výstavu, která děti zaujala, protože bylo ke shlédnutí mnoho nevšedních druhů jak ovoce, tak zeleniny. 

 

Fotografie si můžete prohlédnout zde:

https://zakladniskolalouka.rajce.idnes.cz/Podzimni_vystava_ovoce_a_zeleniny_na_KD_24.9.2018/

 

více...

Beseda se spisovatelkou Lucií Hlavinkovou

15.10.2018

V úterý 2. října nás v Zš navštívila paní spisovatelka Lucie Hlavinková. Poutavě nám předstsavila své nové knihy pro děti s názvem Projekt pes - s podtituly: ten můj, prázdniny v Beskydech, smečka.

Dětem bylo téma blízké a měly možnost navrhnout témata dalších knih. Na závěr se někteří žáci vyjádřili, že chtějí být také spisovatelé. 

více...

Předchozí1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19Další