foto školy kruzitko

Základní škola a Mateřská škola Louka

bg bg

Vítáme Vás na stránkách školy

Vítejte na nových webových stránkách Základní a Mateřské školy v Louce. Na tomto webu naleznete všechny potřebné informace.

 

Zimní radovánky ve ŠD

21.2.2017

Ve čtvrtek 2. února jsme se s dětmi ve ŠD těšili z poslední sněhové nadílky. Zimní radovánky probíhaly celé odpoledne na školní zahradě, kde děti stavěly sněhuláky, bobovaly, jezdily na sněhových kluzácích a koulovaly se. Společně jsme prožili spoustu zábavy. Fotografie z této akce si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Beruslení

1.2.2017

Dnes jsme byli v hodině Tv bruslit. Za krásně upravenou ledovou plochu děkujeme zástupcům z řad rodičů. Dětem se na bruslích velice líbilo a pokud nám to počasí dovolí, určitě půjdeme znovu. Fotky z bruslení si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Anglické divadlo

27.1.2017

Ve středu 25. ledna žáci 3., 4. a 5. ročníku navštívili Anglické divadlo ve Strážnici.

Veselé představení se jmenovalo John&Mary, což je příběh na motivy české verze Jeníček a Mařenka. Pohádka však nebyla zpracovaná klasicky, ale John a Mary představovali pohádkové loutky, které byly pro reklamu svého obchodu probuzeny, aby ukázaly, co dovedou. Přitom ukázali příběh této známé pohádky. 

Jazykové zpracování bylo anglické - české, žáci tak dokázali porozumět příběhu i jednotlivým slovům. 

 

více...

Zábavná chemie

27.1.2017

V pátek 20. ledna naši školu navštívil chemik s připraveným programem pro žáky.

Mladší žáci 1. a 2. ročníku shlédli vystoupení s názvem Alchymista z říše pohádek, kde viděli pokusy např. Hrnečku vař, Zmizení polystyrenu, Magické světlo a další. Vystoupení bylo pro mladší děti přichystáno atraktivní a pohádkovou formou, pro seznámení s vědou a chemií v souladu s věkem žáků.

Starší žáci 3., 4. a 5. ročníku viděli pokusy tematicky zaměřené na běžný život. Pozorovali, které látky spolu reagují a co při tom vzniká.

Žákům se akce velmi líbila a těšíme se na příští ročník.

Fotografie naleznete ve fotogalerii.

více...

Recitační soutěž a Adventní pohádka s drumbeny

25.12.2016

Poslední školní den roku 2016 se nesl v „uměleckém duchu“. Než jsme se společně s žáky rozloučili a rozešli na vánoční prázdniny, užili jsme si spolu dvě velmi pěkné akce.

 

Tou první byla recitační soutěž. Recitační soutěž začala v 9 hodin. Všichni jsme se sešli ve třídě 4. a 5. ročníku. Soutěž byla rozdělena na 2 kategorie – mladší a starší. Z každého ročníku byli vybráni 3 žáci. SCelou soutěží nás prováděla paní učitelka Věra Bucifalová. Začalo se mladší kategorií, poté následovala starší kategorie a celkové vyhlášení výsledků.

V mladší kategorii soutěžili žáci 1. – 3. ročníku. První třídu zastupovali žáci – Ria Sabotová, Maxmilián Malúš a Kateřina Sečkařová; druhou třídu zastupovali žáci – Diana Sečkařová, Jan Machálek a František Hyža a třetí třídu zastupovali žáci - Lucie Karásková, Lukáš Zemánek a David Maňák. 

Ve starší kategorii soutěžili žáci 4. a 5. ročníku. Čtvrtou třídu zastupovali tito žáci – Ema Prekopová, Jiří Machálek a Adriana Smetková. A pátou třídu zastupovali tito žáci - Aneta Ilášová a Tereza Sečkařová.

Konkurence byla velká v obou kategoriích, protože všichni žáci byli poctivě připraveni utkat se v boji o „nejlepšího recitátora“. Nakonec se porota usnesla na těchto výsledcích.

V mladší kategorii byl na třetím místě Jan Machálek, na druhém místě Ria Sabotová a na prvním místě David Maňák. Ve starší kategorii byla na třetím místě Ema Prekopová, na druhém místě se umístila Adriana Smetková a vítězkou se stala Tereza Sečkařová. Nakonec byli všichni účinkující obdarováni hezkými dárky.

Druhou akcí tohoto dne byl program s názvem: „Adventní pohádka s DRUMBENY“. Jednalo se o speciální kurz pro žáky, který byl založen na používání multifunkční didaktické pomůcky zvané drumben.

 

Lektorka povyprávěla žákům pohádku o předvánočním čase plném tajemství a nevšedních zážitků. Propojila tak dva základní cíle – dozvědět se něco nového, prožít s kamarády ve třídě vánoční příběh a posílit tak spolupráci a skupinovou komunikaci. Vše se povedlo a žákům se to moc líbilo. Spěchali natěšeni domů, aby už konečně k nim ten „Ježíšek“ mohl přijít. Fotografie z obou akcí si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

více...

Pečení vánočního cukroví ve ŠD

13.12.2016

při kterém si žáci zkoušeli zpracovat těsto na perníky a linecké cukroví podle receptu, dále také rozvalovat těsto a vykrajovat vánoční tvary se všem velice líbilo. Nejsladší odměnou se dětem stala ochutnávka vlastních produktů. Fotky si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Vánoční jarmark

5.12.2016

V pátek 9. 12. 2016 se uskuteční 15.30h v sále kulturního domu Vánoční jarmark. Všechny srdečně zveme.

Návštěva knihovny

21.11.2016

foto-aktuality

Dne 4.11. žáci 1. ročníku navštívili knihovnu ve Veselí nad Moravou. Pro žáky zde byl připravený výukový program, který byl pojat zábavnou formou. Dětem se v knihovně líbilo. 

více...

Návštěva knihovny ve Veselí - 2. - 3.roč.

20.11.2016

V pátek 18. 11. navštívili žáci 2. a 3. ročníku knihovnu ve Veselí nad Moravou

kde si pro ně paní knihovnice připravila zajímavý program. Žáci se zde seznámili s knihami od různých dětských autorů. Fotky z této akce si můžete prohlédnout ve fotogalerii. 

více...

Kovozoo

9.11.2016

I když v pátek 4. 11. 2016 v Louce nešla elektřina, nám to vůbec nevadilo. Aspoň jsme měli prostor se vzdělávat jiným neobvyklým způsobem v autentickém prostředí. 2. – 5. ročník čekal den v Kovozoo ve Starém Městě.

Ráno jsme se sešli ve škole, nasedli do autobusu a vydali se směr Staré Město. Cesta byla velmi dlouhá a my se nemohli dočkat na to, co nás tam čeká.

Hned po příjezdu se nás ujala milá paní, ukázala nám prostor, kde se budeme společně pohybovat, abychom se neztratili a bezpečně se zase vrátili do školy. Jelikož jsme byli ještě oblečeni, program začal tím, že jsme společně nasedli do vláčku a pan řidič nám ukázal celý areál Kovosteelu. Viděli jsme, kde se vykupuje a sbírá kovový odpad, dále jsme pokračovali kolem vrakoviště a přes místo, kde se pořádají koncerty, jsme se vrátili zpět k hlavní budově.

Po vystoupení z autovláčku se jedna skupina (žáci 2. – 3. ročníku) vydala na výukový program, který byl zaměřen na třídění odpadu. Společně s paní školitelkou si žáci pomocí hry osvojili, kam mají odpad, který se v domácnosti vyprodukuje, vyhodit. Vše společně procvičili a nakonec si vytvořili dárek z vytříděného odpadu. Po tomto programu se žáci vyměnili s druhou skupinou (žáci 4. – 5. ročníku), která mezitím navštívila výstavu „Zimní kovozoo“. Zde žáci viděli opravdu krásná zvířátka, která byla zhotovena z kovu. Po návštěvě výstavy jsme si doprohlíželi areál, navštívili maják a letadlo.

 Bohužel to rychle uteklo a my plni zážitků museli nastoupit do autobusu a vrátit se domů.

Jak jsme se měli si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

více...

Předchozí1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19Další