foto školy kruzitko

Základní škola a Mateřská škola Louka

bg bg

Vítáme Vás na stránkách školy

Vítejte na nových webových stránkách Základní a Mateřské školy v Louce. Na tomto webu naleznete všechny potřebné informace.

 

3.4.2019

foto-aktuality

Odebírání obědů v době nemoci

29.3.2017

Vážení rodiče, Podle Sb. zákonů č. 107/2005 Sb. a následující vyhlášky o školním stravování platí, že:

·         dítě, které pro nemoc nebo z jiného důvodu nenavštěvuje ZŠ nebo MŠ, může oběd za sníženou cenu odebrat pouze první den nemoci či nepřítomnosti dítěte ve školce nebo škole, tj. 1.-4. ročník 19,- Kč, 5. ročník 21,- Kč

·         v dalších dnech nepřítomnosti dítěte mohou rodiče odebírat obědy pouze za plnou cenu, tj. v současnosti 48,- Kč za oběd.

 

Pokud nebude žák řádně odhlášen z obědů, za každý takto neodhlášený a neodebraný oběd mu bude naúčtována plná cena oběda tj.  48,- Kč.

více...

Recitační soutěž v Petrově

28.3.2017

Dne 28. 3. 2017 žáci reprezentovali naši školu na Recitační soutěži v Petrově.

Téměř 40 žáků bylo rozděleno do tří kategorií. V první kategorii byli žáci z prvních tříd, za naši školu to byla Ria Sabotová a Kateřina Sečkařová. V druhé kategorii se utkali žáci z druhých a třetích tříd, od nás to byl Jan Machálek, David Maňák a Lucie Dvořáčková.

A v poslední kategorii byli ti nejstarší, zástupci čtvrtého a pátého ročníku, konkrétně Jiří Machálek, Ema Prekopová a Tereza Sečkařová.

Soutěž byla velmi napínavá, výkony žáků moc hezké, a hlavně velmi těžko hodnotitelné, protože všichni žáci byli poctivě připraveni.

Naši žáci byli velmi úspěšní. Přivezli jsme dvě první místa, v první a ve třetí kategorii jsme získali první místo. V první kategorii to byla Ria Sabotová a ve třetí kategorii Tereza Sečkařová.

Všem žákům patří velký dík a pochvala za vzornou reprezentaci školy.

 

pedagogický doprovod Mgr. Bc. Iva Bedřichová

více...

Matematický klokan

22.3.2017

Naše škola se zúčastnila soutěže matematický klokan. Žáci 2.- 3. ročníku čekala kategorie CVRČEK, žáky 4.- 5. ročníku kategorie KLOKÁNEK.

Výsledky:

kategorie CVRČEK (max. počet bodů 90)

2.ročník

1. Monika Chrenčíková - 53

2. Dominik Jagoš - 41

3. Kristýna Šaibochová - 36

3. ročník

1. Robert Holík - 62

2. Lucie Karásková - 60

3. Jennifer Vavricka - 51

 

kategorie KLOKÁNEK (max. počet bodů 120)

4. ročník

1. Jiří Mikéska - 88

2. Michal Malúš - 81

3. Zuzana Cudráková - 69

5.ročník

1. Tobiáš Zemánek - 98

2. Jakub Mikéska - 83

3. Johanka Hořáková - 83

více...

Předškoláci v ZŠ

29.3.2017

Předškoláci na návštěvě v ZŠ

 V úterý 21.3.2017 byli naši předškoláci na návštěvě v první třídě. Paní učitelka Eliška Bílková si připravila ukázkovou hodinu matematiky a českého jazyka, kdy se zapojili  i předškoláci. Na závěr si zazpívali všichni písničku za doprovodu kytary.

Můžete se podívat do fotogalerie.

více...

Masopust

23.2.2017

Dne 22. 2. 2017 jsme s dětmi 2. a 3. ročníku měli tematicky zaměřenou výuku. Našim tématem byl blížící se fašank. Vyučovací hodiny sice probíhaly podle rozvrhu, ale veškeré aktivity a činnosti byly zaměřeny na fašank.

Děti se nejdřív dozvěděly základní informace o masopustu a vše, co s ním je spojeno. Tyto informace potom „zužitkovaly“ v hodinách, například v hodině českého jazyka děti doplňovaly písmenka do masopustních pranostik, v hodině matematiky počítaly slovní úlohy s koblihami, v hudební výchově se učily písničky Fašanku, fašanku, v tělesné výchově tanec „Pod šable, pod šable“ a ve čtení se seznámily s typickými masopustními říkadly. 

Vše vyvrcholilo po vyučování ve školní družině, kde se ke druhákům a třeťákům připojila i první třída. Děti měly společný průvod masek s maškarní diskotékou. Všichni měli z domu připravené krásné masky a společně si to moc užili. Fotografie z této akce si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

více...

Zimní radovánky ve ŠD

21.2.2017

Ve čtvrtek 2. února jsme se s dětmi ve ŠD těšili z poslední sněhové nadílky. Zimní radovánky probíhaly celé odpoledne na školní zahradě, kde děti stavěly sněhuláky, bobovaly, jezdily na sněhových kluzácích a koulovaly se. Společně jsme prožili spoustu zábavy. Fotografie z této akce si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Beruslení

1.2.2017

Dnes jsme byli v hodině Tv bruslit. Za krásně upravenou ledovou plochu děkujeme zástupcům z řad rodičů. Dětem se na bruslích velice líbilo a pokud nám to počasí dovolí, určitě půjdeme znovu. Fotky z bruslení si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Anglické divadlo

27.1.2017

Ve středu 25. ledna žáci 3., 4. a 5. ročníku navštívili Anglické divadlo ve Strážnici.

Veselé představení se jmenovalo John&Mary, což je příběh na motivy české verze Jeníček a Mařenka. Pohádka však nebyla zpracovaná klasicky, ale John a Mary představovali pohádkové loutky, které byly pro reklamu svého obchodu probuzeny, aby ukázaly, co dovedou. Přitom ukázali příběh této známé pohádky. 

Jazykové zpracování bylo anglické - české, žáci tak dokázali porozumět příběhu i jednotlivým slovům. 

 

více...

Zábavná chemie

27.1.2017

V pátek 20. ledna naši školu navštívil chemik s připraveným programem pro žáky.

Mladší žáci 1. a 2. ročníku shlédli vystoupení s názvem Alchymista z říše pohádek, kde viděli pokusy např. Hrnečku vař, Zmizení polystyrenu, Magické světlo a další. Vystoupení bylo pro mladší děti přichystáno atraktivní a pohádkovou formou, pro seznámení s vědou a chemií v souladu s věkem žáků.

Starší žáci 3., 4. a 5. ročníku viděli pokusy tematicky zaměřené na běžný život. Pozorovali, které látky spolu reagují a co při tom vzniká.

Žákům se akce velmi líbila a těšíme se na příští ročník.

Fotografie naleznete ve fotogalerii.

více...

Předchozí1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19Další