foto školy kruzitko

Základní škola a Mateřská škola Louka

bg bg

Vítáme Vás na stránkách školy

Vítejte na nových webových stránkách Základní a Mateřské školy v Louce. Na tomto webu naleznete všechny potřebné informace.

 

Projekt - Zdraví dětem

15.6.2017

Naše škola se 15. června zúčastnila projektu Zdraví dětem. Program byl rozdělen do dvou kategorií - mladší, starší. Příběh byl vhodně namotivovaný. Starší žáci se učili zásady zdravého životního stylu a pravidla výživové pyramidy. Mladší žáky provázel příběh chlapců Zdravíka a Jedlíka, na kterém byly demonstrovány pozitivní dopady zdravého životního stylu a jeho důležitost. Probrané informace žáci uplatnili při vytváření závěrečného skupinového projektu.

více...

Bouzov

15.6.2017

Dne 6. 6. 2017 navštívili žáci 2. a 3. ročníku podhradí hradu Bouzov, kde pro ně byl v historickém areálu připraven bohatý program. Všichni si mohli zastřílet z historických zbraní, prohlédnout si pravého Trojského koně a zhlédnout divadelní představení. Fotky z výletu si můžete prohlédnout na - http://bedrichova.rajce.idnes.cz/Bouzov/

více...

Pasování školáků

13.6.2017

Dne 13. 6. 2017 se v naší mateřské škole konalo slavnostní rozloučení s předškolními dětmi, které byly paní ředitelkou ZŠ pasovány na školáky. Děti si z mateřské školy na památku odnesly pamětní listy, šerpy a pohádkovou knihu. Do základní školy odchází 11 dětí, z toho 9 chlapců a 2 děvčátka. Dětem přejeme šťastné vykročení do základní školy. Fotky jsou umístěny ve fotogalerii MŠ.

Školní výlet - BRNO - lanové centrum

10.6.2017

Ve středu 7.6.2017 žáci 4. ročníku navštívili lanové centrum PROUD v Brně. Po celou dobu se o žáky starali proškolení instruktoři. Děti nejprve dostaly instrukce, poté si vyzkoušely lezení i jištění se navzájem. Zde je odkaz, kde se můžete podívat na fotografie: http://bedrichova.rajce.idnes.cz/Lanove_centrum/

MŠ - výlet - CHKO Nová Lhota

8.6.2017

Dnes 8. června jsme se zúčastnili výletu v CHKO Nová Lhota. EKO výukový program se týkal vývoje hmyzu a to včel a motýlů. Fotky z výletu naleznete ve fotogalerii MŠ.

Školní výlet - PRAHA

6.6.2017

Žáci 5. ročníku v pátek 2.6.2017 navštívili naše hlavní město. Prošli jsme všechny významné a důležité památky. Každému žákovi byla přidělena památka, o které hledal v rámci hodiny informatiky vše důležité. U každé památky jsme se zastavili a poslechli si její významnost a historii. Počasí nám vyšlo na výbornou. Na to, jak jsme si všichni výlet užili, se můžete podívat zde: http://bedrichova.rajce.idnes.cz/Praha_2.6.2017/

Den dětí

1.6.2017

Den dětí jsme ve čtvrtek 1. 6. 2017 prožili společně na zahradě mateřské školky. Počasí nám přálo, tak jsme si celý den mohli vychutnat sluneční paprsky. :-)

Celý den se nesl v duchu pohádkových postaviček. Každý měl přijít v kostýmu z večerníčku. Dětem jak z mateřské, tak ze základní školy připravili spolužáci z vyšších ročníků (4. a 5. tříd) nabitý program, který byl složen z osmi stanovišť. U každého stanoviště stáli dva "patroni", kteří vysvětlili úkol, který mají děti splnit. Za splnění úkolu každé dítě dostalo sladkou odměnu, a k tomu jim byl nakreslen obrázek do kartičky.

Po splnění všech aktivit na děti čekala ta nejsladší odměna - podávaná výborná zmrzlina. Děti se vyřádily. Program je moc bavil a užili si krásné dopoledne.

Pár fotek z akce najdete ve fotogalerii, zbytek na tomto odkazu:  http://bedrichova.rajce.idnes.cz/den_deti_-_Louka_1._6._2017/

více...

Obědy v den výletů

1.6.2017

Obědy v den výletu

Všichni žáci ze ZŠ mají v den svých výletů i poslední den 30. 6. 2017 obědy automaticky odhlášené. Nemusíte již telefonovat do školní jídelny.

Naděžda Hořáková

 

více...

Horňácký čtyřboj

25.5.2017

Žáci 4. a 5. ročníku se zúčastnili HORŇÁCKÉHO ČTYŘBOJE v Lipově. Zúčastnilo se šest škol a soutěžilo se ve čtyřech disciplínách - štafeta, běh 60m, přehazovaná a skok daleký. Každé družstvo bylo tvořeno osmi žáky.

Závodníci:

Adriana Smetková

Zuzana Cudráková

Johanka Hořáková

Tereza Sečkařová

Samuel Šimlík

Lukáš Maňák

Tobiáš Zemánek

Ondřej Maňák

Náhradníci:

Ema Prekopová

Aneta Ilášová

Naše škola se umístila v celkovém hodnocení na 6. místě. Z jednotlivců se umístila v běhu na 60m Adriana Smetková, a to na krásném 3. místě.

více...

Golf

24.5.2017

Dne 24. 5. 2017 jsme měli s žáky „speciální“ hodinu tělesné výchovy. Přijel k nám na návštěvu golfový trenér Aleš Macháček se svým pomocníkem, který působí v Golf resortu Jezera v Ostrožské Nové Vsi. Pan trenér žákům v úvodu pověděl něco víc o tom, co golf je. Po kratičkém teoretickém úvodu ukázal žákům správné postavení, úchop, odpal, apod. Žáci si všechno individuálně vyzkoušeli, a tak úspěšně absolvovali ukázkovou lekci golfu. Pan trenér žáky dále navnadil na to, že pokud se jim lekce líbila, mohou v této výuce pokračovat na Golfovém hřišti Jezera v kurzu pro začínající golfisty. Na konec hodiny žáky také pozval na příměstský tábor pro děti.  Celé dopoledne jsme si společně moc užili. Už teď se těšíme na další setkání, které by se mělo konat ještě tento školní rok na Golfovém hřišti Jezera. Fotky naleznete ve fotogalerii.

Předchozí1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20Další