foto školy kruzitko

Základní škola a Mateřská škola Louka

bg bg

Vítáme Vás na stránkách školy

Vítejte na nových webových stránkách Základní a Mateřské školy v Louce. Na tomto webu naleznete všechny potřebné informace.

 

Obědy v den výletů

1.6.2017

Obědy v den výletu

Všichni žáci ze ZŠ mají v den svých výletů i poslední den 30. 6. 2017 obědy automaticky odhlášené. Nemusíte již telefonovat do školní jídelny.

Naděžda Hořáková

 

více...

Horňácký čtyřboj

25.5.2017

Žáci 4. a 5. ročníku se zúčastnili HORŇÁCKÉHO ČTYŘBOJE v Lipově. Zúčastnilo se šest škol a soutěžilo se ve čtyřech disciplínách - štafeta, běh 60m, přehazovaná a skok daleký. Každé družstvo bylo tvořeno osmi žáky.

Závodníci:

Adriana Smetková

Zuzana Cudráková

Johanka Hořáková

Tereza Sečkařová

Samuel Šimlík

Lukáš Maňák

Tobiáš Zemánek

Ondřej Maňák

Náhradníci:

Ema Prekopová

Aneta Ilášová

Naše škola se umístila v celkovém hodnocení na 6. místě. Z jednotlivců se umístila v běhu na 60m Adriana Smetková, a to na krásném 3. místě.

více...

Golf

24.5.2017

Dne 24. 5. 2017 jsme měli s žáky „speciální“ hodinu tělesné výchovy. Přijel k nám na návštěvu golfový trenér Aleš Macháček se svým pomocníkem, který působí v Golf resortu Jezera v Ostrožské Nové Vsi. Pan trenér žákům v úvodu pověděl něco víc o tom, co golf je. Po kratičkém teoretickém úvodu ukázal žákům správné postavení, úchop, odpal, apod. Žáci si všechno individuálně vyzkoušeli, a tak úspěšně absolvovali ukázkovou lekci golfu. Pan trenér žáky dále navnadil na to, že pokud se jim lekce líbila, mohou v této výuce pokračovat na Golfovém hřišti Jezera v kurzu pro začínající golfisty. Na konec hodiny žáky také pozval na příměstský tábor pro děti.  Celé dopoledne jsme si společně moc užili. Už teď se těšíme na další setkání, které by se mělo konat ještě tento školní rok na Golfovém hřišti Jezera. Fotky naleznete ve fotogalerii.

Národní testování Scio - 5.ročník

12.5.2017

Výsledky testování žáků 5. ročníku Scio naleznete v sekci: Dokumenty ke stažení

Výukový program ve ŠD

4.5.2017

V úterý 2. května probíhal ve školní družině pro žáky 1. – 3. ročníku výukový program s názvem Život ve vodě i u vody, který nám zprostředkovalo Vzdělávací a informační středisko Bílé Karpaty z Veselí nad Moravou.

Kvůli nepřízni počasí probíhal program v prostorách třídy, místo školní zahrady. Náplní programu bylo seznámení s bobrem evropským, který obývá i zdejší ekosystém. V rámci skupinové práce děti hledaly 4 druhy larválních stádií a 2 další sladkovodní korýše, kteří obývají řeku Veličku a povodí řeky Moravy. Z různě dlouhých pruhů pláten žáci vytvářeli v prostoru třídy koryto řeky, začínající malým pramínkem a na jejím konci hráli společně domino s živočišnými druhy, které se u vody nebo v ní vyskytují.

 

Žáci byli za svou aktivitu obdarováni. Dostali dvě kvarteta s evropsky významnými druhy živočichů a rostlin a dvě komiksové omalovánky ropuchy a ropušáci – jeden rok ze života ropuch obecných. Žáci byli s touto aktivitou velmi spokojení, proto chceme další podobnou akci naplánovat na podzim následujícího školního roku. Fotografie z této akce si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

více...

Logopedický asistent v MŠ

3.5.2017

Od šk. roku 2017/2018 bude v MŠ působit jako logopedický asistent paní učitelka Iveta Jagošová, která se bude zaměřovat především na:

  •   na podporu přirozeného rozvoje komunikačních  schopností  a dovedností u dětí v předškolním věku
  •  na prevenci vzniku poruch řeči,
  •  na prevenci vzniku čtenářských obtíží,
  •   poskytování, v rozsahu své působnosti, zákonným    zástupcům dětí s příznaky rizikového vývoje řeči informace o dostupnosti logopedické péče

 

více...

Slet čarodějů a čarodějnic ve ŠD

3.5.2017

V pátek 28. 4. 2017 proběhl ve školní družině Slet čarodějnic a čarodějů.

 Celé odpoledne bylo zaměřeno na čarodějné aktivity, jednou z mnohých bylo získání leteckého průkazu na oprávněné řízení košťat. Pro splnění požadavků na vystavení tohoto průkazu stačilo, když děti nakreslily svůj čarodějný portrét a vyplnily správně test, který prověřil znalost dětí o významu pálení čarodějnic a dnešní podobě jeho slavení. Dále si děti mohly vyrobit čarodějnice z barevného papíru, vybarvit tematické omalovánky či pracovní listy. Na závěr družiny jsme s dětmi uspořádali společné focení a všemi nejvíce očekávanou diskotéku s písněmi na přání. Fotografie z této akce si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

více...

Den Země

26.4.2017

V pátek 21. 4. 2017 žáci v průběhu vyučování realizovali tři aktivity zaměřené k oslavě Dne Země, který každoročně připadá na 22. dubna. Žákům jsme nejprve představili krátkou prezentaci, v níž byl uveden význam toho dne. Prezentace dále obsahovala desatero ekologických pravidel, prostřednictvím kterých byl vysvětlem smyl ochrany naší planety Země, jež spočívá v ochraně vlastního zdraví a správného chování vůči svému zdraví a přírodě.

Další aktivitou bylo vytvoření projektů žáky, jež byly zaměřeny na ekosystémy, vyskytující se v České republice. Žáci byli rozděleni do pěti skupin, se zástupci z každé třídy. Jednotlivé skupiny si zvolily jeden ekosystém, který následně výtvarně zpracovaly. K výběru byly následující ekosystémy: les, louka, rybník, pole nebo okolí lidských obydlí. Své projekty žáci obohatili o názvy rostlin a živočichů, kteří se v dané loklitě vyskytují.

 

Poslední hodinu jsme trávili procházkou v lese a poznáváním sezónních rostlin. Některé z nich jsme si natrhali a nechali jsme je vylisovat, protože připravujeme společný herbář. Fotografie z této akce si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

více...

26.4.2017

foto-aktuality

Zápis do ZŠ

3.4.2019

foto-aktuality

Předchozí1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19Další