foto školy kruzitko

Základní škola a Mateřská škola Louka

bg bg

Vítáme Vás na stránkách školy

Vítejte na nových webových stránkách Základní a Mateřské školy v Louce. Na tomto webu naleznete všechny potřebné informace.

 

Psychomotorika - vršky- 1. ročník

22.6.2017

Ve čtvrtek 22. června 2017 jsme s žáky 1. ročníku realizovali odpočinkovou psychomotorickou činnost s vršky od PET lahví. Děti se s materiálem různě seznamovaly a manipulovaly, a to jak spontánně, tak formou her, při kterých se notně vyřádily :)

Zkusili jsme například déšť z vršků, masáž ve dvojici, tvorbu obrazů a soch, přemísťování vršků na těle formou štafety. Největší dílo vzniklo jako silnice, které děti postavily přes kus tělocvičny a tuto cestu si také prošly. Fotografie lze prohlédnout ve fotogalerii.

Psychomotorika spadá pod oblast tělesné výchovy a jejím cílem je radost z pohybu a ze hry, kontakt s materiálem, relaxace, tvořivost.

 

více...

Školní výlet 1. ročník - ZOO Lešná

20.6.2017

ZOO Lešná

V pátek 16. června 2017 se žáci 1. ročníku vydali na výlet do ZOO Lešná. Obávali jsme se počasí, které po dlouhé době mělo být upršené. Oravdu nám při příjezdu na místo pršelo, proto jsme se na první místo vydali do oblíbeného pavilonu rejnoků, kde si děti mohly rejnoky ve vodě pohladit. Než jsme si rejnoků dosyta užili, pršet přestalo. Dál jsme si prošli tropický pavilon Yucatan, kde jsme viděli pralesní zvěř - opice, ptáky, lenochoda; také vydry, želvy a ryby. Na další cestu se s námi vydala paní průvodkyně, která nám povídala zajímavosti o zvířatech z Afriky. Oblast Asie a Austrálie jsme si už prošli sami, kde jsme se napřiklad mohli podívat do otevřeného výběhu klokanů nebo asijského ptactva. Na závěr jsme společně poobědvali a dali si zmrzlinu. :)

více...

Školní družina

16.6.2017

Celý rok jsme s žáky, kteří navštěvují školní družinu, vytvářeli, dováděli, sportovali a měli se pěkně. :-)

Proto přidáváme ochutnávku fotografií s našimi společnými chvílemi - http://bedrichova.rajce.idnes.cz/druzina/

více...

Projekt - Zdraví dětem

15.6.2017

Naše škola se 15. června zúčastnila projektu Zdraví dětem. Program byl rozdělen do dvou kategorií - mladší, starší. Příběh byl vhodně namotivovaný. Starší žáci se učili zásady zdravého životního stylu a pravidla výživové pyramidy. Mladší žáky provázel příběh chlapců Zdravíka a Jedlíka, na kterém byly demonstrovány pozitivní dopady zdravého životního stylu a jeho důležitost. Probrané informace žáci uplatnili při vytváření závěrečného skupinového projektu.

více...

Bouzov

15.6.2017

Dne 6. 6. 2017 navštívili žáci 2. a 3. ročníku podhradí hradu Bouzov, kde pro ně byl v historickém areálu připraven bohatý program. Všichni si mohli zastřílet z historických zbraní, prohlédnout si pravého Trojského koně a zhlédnout divadelní představení. Fotky z výletu si můžete prohlédnout na - http://bedrichova.rajce.idnes.cz/Bouzov/

více...

Pasování školáků

13.6.2017

Dne 13. 6. 2017 se v naší mateřské škole konalo slavnostní rozloučení s předškolními dětmi, které byly paní ředitelkou ZŠ pasovány na školáky. Děti si z mateřské školy na památku odnesly pamětní listy, šerpy a pohádkovou knihu. Do základní školy odchází 11 dětí, z toho 9 chlapců a 2 děvčátka. Dětem přejeme šťastné vykročení do základní školy. Fotky jsou umístěny ve fotogalerii MŠ.

Školní výlet - BRNO - lanové centrum

10.6.2017

Ve středu 7.6.2017 žáci 4. ročníku navštívili lanové centrum PROUD v Brně. Po celou dobu se o žáky starali proškolení instruktoři. Děti nejprve dostaly instrukce, poté si vyzkoušely lezení i jištění se navzájem. Zde je odkaz, kde se můžete podívat na fotografie: http://bedrichova.rajce.idnes.cz/Lanove_centrum/

MŠ - výlet - CHKO Nová Lhota

8.6.2017

Dnes 8. června jsme se zúčastnili výletu v CHKO Nová Lhota. EKO výukový program se týkal vývoje hmyzu a to včel a motýlů. Fotky z výletu naleznete ve fotogalerii MŠ.

Školní výlet - PRAHA

6.6.2017

Žáci 5. ročníku v pátek 2.6.2017 navštívili naše hlavní město. Prošli jsme všechny významné a důležité památky. Každému žákovi byla přidělena památka, o které hledal v rámci hodiny informatiky vše důležité. U každé památky jsme se zastavili a poslechli si její významnost a historii. Počasí nám vyšlo na výbornou. Na to, jak jsme si všichni výlet užili, se můžete podívat zde: http://bedrichova.rajce.idnes.cz/Praha_2.6.2017/

Den dětí

1.6.2017

Den dětí jsme ve čtvrtek 1. 6. 2017 prožili společně na zahradě mateřské školky. Počasí nám přálo, tak jsme si celý den mohli vychutnat sluneční paprsky. :-)

Celý den se nesl v duchu pohádkových postaviček. Každý měl přijít v kostýmu z večerníčku. Dětem jak z mateřské, tak ze základní školy připravili spolužáci z vyšších ročníků (4. a 5. tříd) nabitý program, který byl složen z osmi stanovišť. U každého stanoviště stáli dva "patroni", kteří vysvětlili úkol, který mají děti splnit. Za splnění úkolu každé dítě dostalo sladkou odměnu, a k tomu jim byl nakreslen obrázek do kartičky.

Po splnění všech aktivit na děti čekala ta nejsladší odměna - podávaná výborná zmrzlina. Děti se vyřádily. Program je moc bavil a užili si krásné dopoledne.

Pár fotek z akce najdete ve fotogalerii, zbytek na tomto odkazu:  http://bedrichova.rajce.idnes.cz/den_deti_-_Louka_1._6._2017/

více...

Předchozí1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19Další