foto školy kruzitko

Základní škola a Mateřská škola Louka

bg bg

Vítáme Vás na stránkách školy

Vítejte na nových webových stránkách Základní a Mateřské školy v Louce. Na tomto webu naleznete všechny potřebné informace.

 

Mikulášská nadílka -

22.10.2018

V úterý 5. 12. 2017 se ve školní družině uskutečnila Mikulášská nadílka s názvem "S čerty nejsou žerty".

V úterý 5. 12. 2017 probíhalo ve školní družině odpoledne s názvem „S čerty nejsou žerty“. Děti byly převlečeny do masek Mikuláše, anděla nebo čerta. Nejprve jsme společně hráli čertovské hry, poté probíhala promenáda a výběr tří nejlepších převleků Mikuláše, andělů a čertů, při které byly děti obdarovány. Na závěr odpoledne probíhala diskotéka. 

Pro shlédnutí fotek klikněte na tento odkaz:

http://zakladniskolalouka.rajce.idnes.cz/Mikulasska_nadilka_-_S_certy_nejsou_zerty_5._12._2017/

 

více...

Selský domek

22.10.2018

Žáci 1. - 3. ročníku navštívili v pondělí 4. 12. 2017 Selský domek v Kněždubě.

Vánoce v Selském domku

Dne 4. 12. 2017 jsme s žáky 1. - 3. ročníku navštívili Selský domek v Kněždubě. Děti byly vtáhnuty do vánočních tradic, už při příjezdu v autobuse je přivítaly Luce s husími křídly. Děti si napekly perníčky, pouštěly si lodičky z oříšků, vyrobily si andílka a také se naučily koledu s pohybovým doprovodem - Z jedné strany chvojka. Na závěr celého vánočního programu je navštívil sám Mikuláš s andělem a čertem.

Všem se v Selském domku moc líbilo.

Fotky ke shlédnutí najdete na tomto odkazu: http://zakladniskolalouka.rajce.idnes.cz/Selsky_domek_4._12._2017/

 

více...

Družinový turnaj ve vybíjené

30.11.2017

V úterý 21. 11. 2017 se v rámci školní družiny uskutečnil Družinový turnaj ve vybíjené.

Této akce se zúčastnily čtyři týmy, které byly složeny, až na výjimky, z pěti hráčů. Nejprve proti sobě hrály týmy určené (Black team – Green team; Nikdo – Odstřelovači), v semifinále se proti sobě utkaly týmy vítězné (Green team – Odstřelovači) a poražené týmy (Black team – Nikdo) a do finále se probojovaly jen dva týmy nejlepší   (Black team – Green team). V celkovém pořadí se na 4.  příčce umístil tým Nikdo (Simona Hálková, Monika Chrenčíková, Kateřina Sečkařová, Eliška Machálková a Nikol Kostelanská – nahrazena Janou Sečkařovou). „Bednu“ obsadili na 3. místě Odstřelovači (Dominik Jagoš, Jan Machálek, Vendula Moravcová, Kristýna Šaibochová a Michaela Doložílková), 2. místo po téměř nerozhodném boji získal Black team (Michal Malúš, Jiří Mikéska, Robert Holík, David Maňák, Lukáš Zemánek a Maxmilián Malúš jako náhradník), 1. místo zuřivě vybojoval Green team (Filip Jagoš, Filip Švrček, Samuel Šimlík, Veronika Hájíčková a František Hyža). Všichni obdrželi medaile a sladkou odměnu. Odpoledne bylo velmi vydařené, týmy se navzájem podporovaly a fandily si.

Foto si můžete prohlédnout kliknutím na tento odkaz:

http://zakladniskolalouka.rajce.idnes.cz/Druzinovy_

turnaj_ve_vybijene_21._11._2017/#DSCN6885.jpg

více...

Podpora vzdělávání žáků na ZŠ a MŠ Louka

10.11.2017

Od září 2017 se na naší škole opět rozběhl v rámci projektu

PODPORA VZDĚLÁVÁNÍ  ŽÁKŮ NA MŠ A ZŠ LOUKA Klub zábavné logiky a deskových her, ve kterém si děti mají možnost zábavnou formou procvičit a rozvíjet své logické myšlení.

V klubu se věnujeme například aktivitám:dáma, šachy, sudoku, binary a jiné hry s čísly, piškvorky, logické hry, logické rébusy, hádanky, základy matematické logiky, desková strategická hra Ubongo.

Díky tomuto projektu mohl být do naší školy zakoupen finančně nákladný 3D panel, na kterém žáci s nadšením plní zajímavé úkoly.

 Klub je určen pro žáky třetího ročníku ZŠ.                                           

Klub se schází každé úterý na 90 minut.

  Fotografie z této aktivity si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

 

více...

Třídní schůzky

7.11.2017

se konají 15. 11. 2017 - 1.,2.,3.roč. od 15.30 hod. 4. a 5. ročník od 16.30 hod

Výsadba obecního sadu

6.11.2017

V pátek 3.11. 2017, se konala výsadba obecního sadu, které se zúčastnila i ZŠ Louka.

 Každé dítě si vybralo jeden ovocný strom (staré odrůdy – jabloní, hrušní, švestek, třešní a dnes už málo viděných moruší), který si za pomoci pracovníků CHKO Bílé Karpaty i pracovníků obce Louka a dalších dobrovolníků zasadily. Každé dítě má svůj strom označen vlastnoručně vyrobenou keramickou destičkou. Obec myslela na všechno a pro děti i ostatní bylo zajištěno občerstvení formou opékání a teplého čaje. Tento den byl velmi příjemně laděný, děti měly velkou radost ze sázení stromů a také počasí nám přálo.

Na fotografie z této akce se můžete podívat:

 

 

více...

Kouzelník

3.11.2017

V úterý 17.10. navštívilo naší základní školu divadlo kouzel Duo Waldiny-

Na fotografie z této akce se můžete podívat na:

https://zakladniskolalouka.rajce.idnes.cz/Duo_Waldini_17._10._2017

více...

Dýňování ve ŠD

9.10.2017

Na čtvrtek 5. 10. 2017 jsme naplánovali školní akci po výuce s názvem Dýňování.

Kromě dětí se zúčastnily také maminky a babičky, které si přišly se svými dětmi nebo vnuky vyrobit Halloweenského strašáčka z dýně. Po vydlabání dýně, jejím vyřezání a vyzdobení přírodninami jsme společně strašáčky rozsvítily před budovou školy. Děti si mohly strašáčka odnést domů nebo ho nechat před školou. Před ukončením akce jsme nafotili fotky dětí a rodičů s jejich vyzdobeným dýňovým strašáčkem. Fotky si můžete prohlédnout kliknutím na následující odkaz:

 

https://zakladniskolalouka.rajce.idnes.cz/Dynovani_5._10._2017/

více...

Družinové klání v běhu

9.10.2017

Ve středu 4. 10. 2017 se konalo v rámci odpoledního zájmového vzdělávání Družinové klání v běhu.

 Žáci od 1. do 5. ročníku se mohli zúčastnit dvou běžeckých kategorií. První z nich byl běh jednotlivců, při kterém museli žáci uběhnout vzdálenost běžecké dráhy – 60m. Žáci běželi na dvě kola a rychlejší čas rozhodl o umístění běžců z jednotlivých ročníků. Druhá kategorie tvořila běh družstev, když čtyř členné volně seskládané týmy běželi štafetu 4x60m. Každé místo bylo oceněno a vyhlášení, předání cen a diplomů probíhalo po skončení běhu ve školní družině. Přes celotýdenní nepřízeň počasí nám svítilo slunce a potkalo nás naštěstí jen pár odraných kolínek z pádů při snaze každého žáka být nejrychlejším běžcem.

 

Fotky si můžete prohlédnout na tomto internetovém odkazu: https://zakladniskolalouka.rajce.idnes.cz/Druzinove_klani_v_behu_4._10._2017/

více...

Výstava ovoce a zeleniny ve ŠD

9.10.2017

V úterý 26. 9. 2017 jsme si ve školní družině udělali Výstavu ovoce a zeleniny.

Žáci přinesli buď ovoce a zeleninu, která se jim urodila na zahrádkách, nebo s rodiči dokoupili další dostupné druhy. Paní učitelky se na doplnění druhů ovoce a zeleniny podíleli také. Žáci během odpoledne pomohli s výrobou kartiček s názvy ovoce a zeleniny a také s přípravou celé výstavy. Jednotlivé druhy ovoce a zeleniny třídili, pokládali na papírové tácky a aranžovali na stole. Po dokončení příprav jsme si výstavu prošli s jednotlivými ročníky a ukázali jsme si a nazvali známé i neznámé druhy ovoce a zelniny. Na následujícím odkazu si můžete prohlédnout fotografie:

https://zakladniskolalouka.rajce.idnes.cz/Vystava_ovoce_a_zeleniny_ve_skolni_druzine_26._9._2017/

Následující den, ve středu 27. 9. 2017 jsme z vystavených druhů vyráběli saláty, dva ovocné a dva zeleninové. Žáci se podíleli na jejich přípravě omýváním, čištěním škrabkou a strouháním na struhadle, mícháním. S noži krájely pouze paní učitelky. Na přípravu ovocných salátů jsme použili jablka s červenou řepou a jablka s mrkví a ananasem. Zeleninové saláty se skládaly z rajčete, okurku a papriky a dále z cherry rajčátek, ředkvičky a mrkve. Během přípravy salátů žáci připravili také ovoce na volnou ochutnávku, byly to bílé i tmavé hrozny, broskve a nektarinky, meloun. Na závěr nás čekala zasloužená společná ochutnávka.

https://zakladniskolalouka.rajce.idnes.cz/Vyroba_salatu_a_ochutnavka_27._9._2017/

 

 

více...

Předchozí1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20Další